Рок-гурт «Гуцули»

Офіційний сайт фолк-рок гурту з міста Косова

Найбільша легенда українського хард-року!

Я б коротко описав їх як “український Rainbow”. Це група такого ж рівня як і Воплі Відоплясова, Океан Ельзи, Плач Єремії чи Кому Вниз, яка проте чомусь маловідома. Але з’явилась вона ще в 1969 – тоді коли не те що згаданих груп не було, тоді ще навіть хеві-металу взагалі не було, бо Black Sabbath тільки мав з’явитись.

Коли після свого народження в Британії, хеві-метал поширився на ввесь світ, Києві його зрозуміло в 70-тих не було, бо там була радянська влада. Зате він зміг просочитись високо в гори, і залишитись там аж дотепер.

Знайомтесь: Гуцули з Косова

Їх я знайшов здається ще рік тому на блозі пана ПАРАЗИТАКУСОК. Тоді нормально так щелепа відвисла, коли я дізнався що ще в 1989 в Коломиї співали пісень прямо як сам Ронні Джеймс Діо. Зараз таке навіть в Києві мало хто грає.

Ще в вконтакті знайшлось кілька треків з оцифровки запису того концерту. Тоді я дав оцінити “Їшов кум із полонини, схотів води пити. Залетіла муха в гачі, мусив сі топити…” Славіку Буракову, який для мене безперечний авторитет в музиці, тому що він мультиінструменталіст і автор геніальної фрази “Виробники музичних інструментів створили міф про те що дівчатам подобаються музиканти”.

Славік послухав, сказав “хм…, схоже на “Crazy Train” Оззі Осборна”. Ну майже вгадав. Бо то виявляється кавер на “Paranoid” Black Sabbath.

А сьогодні вияснив що група жива, хоча більшості учасників вже за шістдесять, і вони досі дають концерти в Косові та сусідніх районах.

Ну, і окрім таких запальних текстів як от про кума, динозаври мають і серйозні філософські балади:

В рок-н-ролі ти вживаєш купу слів,
А слова є завжди звук пустий.
Головним у світі є лише життя,
І в житті цьому ти є живий.

Слова зайві, лише рок-н-рол

На жаль, музики до цього вірша не знайшлось. Зате на їх сайті є запис інших пісень з сучасного концерту.

Тепер залишається чекати світового турне, або хоча б концерту в Києві, і студійних записів.

Long live Rock ‘n’ Roll!

Оригінальна публікація: http://bunyk.wordpress.com/

Коментування закінчено.

Нові коментарі